Nasze
produkty

Bepanthen ®Bepanthen Derm Krem - na suchą, podrażnioną skórę

Kosmetyk
Specjalistyczny krem do ciała do stosowania miejscowo.

Specjalistyczny krem do ciała do stosowania miejscowo na suche i skłonne do podrażnień obszary skóry dziecka, które wywołane zostały zewnętrznymi czynnikami takimi jak: alergie pokarmowe, drażniące działanie detergentów, suche powietrze czy zmiana wody (np. po basenie). Rekomendowany jest również w pielęgnacji skóry po ekspozycji na słońce. Preparat może być stosowany od pierwszych dni życia wśród dzieci ze skłonnościami do alergii oraz egzemy. Bepanthen Derm krem zapewnia natychmiastowe ukojenie i odbudowę wymagającej skóry dziecka, dzięki wysokiemu 5% stężeniu prowitaminy B5. Oczyszczona lanolina odbudowuje warstwę ochronną na powierzchni skóry oraz wnika w głębsze warstwy naskórka zwiększając jego elastyczność i miękkość. Bepanthen Derm krem jest bezpieczny w stosowaniu i nie zawiera barwników oraz substancji zapachowych.

 

L.PL.MKT.10.2015.3158

 

Alergie pokarmowe

Drażniące działanie detergentów

Suche powietrze

Zmiana wody np. po basenie

Okres remisji AZS, egzemy

Po ekspozycji na słonce

 

Naturalne procesy nawilżenia skóry

Nawilżenie skóry jest złożonym procesem obejmującym wiele mechanizmów, których naruszenie może prowadzić do nadmiernego przesuszenia skóry. Za nawilżenie skóry odpowiada obecna w niej woda – zarówno w formie związanej, jak i w formie wolnej, migrującej do powierzchni skóry i odparowującej przez warstwę rogową naskórka. Bardzo istotna dla stanu skóry jest równowaga pomiędzy dyfuzją wody przez skórę a jej parowaniem. Nadmierne parowanie jest jedną z przyczyn suchości skóry, natomiast nadmierne uwodnienie skóry wiąże się z jej zwiększoną przepuszczalnością.

Za regulację i spowalnianie odparowywania wody z głębszych warstw skóry odpowiedzialna jest tzw. bariera naskórkowa, zbudowana z odpowiednio ułożonych komórek naskórka oraz łączącego ich spoiwa. Niezwykle istotnym składnikiem bariery są lipidy wytwarzane przez komórki skóry: ceramidy i cholesterol. Pełnią one rolę spoiwa, zapewniającego ciągłość bariery naskórkowej. W pełni sprawna bariera naskórkowa uczestniczy w aktywny sposób w nawadnianiu skóry.

Bepanthen Derm Krem to preparat o podwójnym działaniu, zapewniający optymalne nawilżenie skóry z zewnątrz, oraz pobudzający naturalne mechanizmy nawadniania skóry i regeneracji od wewnątrz. To emolient dla całej rodziny zarówno  dla noworodka, niemowlaka czy osób dorosłych, polecany do codziennej pielęgnacji skóry suchej, wrażliwej i skłonnej do podrażnień.

wcieranie kremu Bepanthen Derm Krem w skórę

Jak stosować

Wyciśnij z tubki niewielką ilość kremu i nanieś na skórę.

Delikatnie wmasuj krem w skórę do całkowitego wchłonięcia.

Stosuj raz lub kilka razy dziennie, w zależności od potrzeb.

wcieranie kremu Bepanthen Derm Krem w skórę

Składniki

Bepanthen Derm Krem zawiera prowitaminę B5, która jest prekursorem koenzymu A, biorącego udział w naturalnych komórkowych procesach regeneracyjnych.

Prowitamina B5 to idealny składnik preparatów wspomagających proces regeneracji skóry:

  • Nawilża skórę, przywracając właściwy poziom jej odżywienia i ochrony.
  • Stymuluje proces wytwarzania lipidów skóry

Bepanthen Derm Krem nie zawiera substancji zapachowych ani barwników.