O marce Bepanthen®

Łagodność i skuteczność

Produkty Bepanthen posiadają właściwości kojące i ochronne. Każdy produkt wspomaga proces regeneracji. W trosce o zdrowie skóry produkty nie zawierają barwników, substancji zapachowych i innych składników mogących powodować podrażnienia.

Wiedza i doświadczenie

Pierwsze trzy produkty marki Bepanthen, w tym Maść Bepanthen, trafiły do sprzedaży w Szwajcarii w 1944 r. Od tego czasu nieustannie prowadzimy badania nad nowymi składnikami i recepturami pozwalającymi skutecznie rozwiązywać problemy skórne. Od samego początku jedną z głównych substancji czynnych preparatów Bepanthen jest dekspantenol (prowitamina B5), który dzięki zdolności pobudzania naturalnego procesu regeneracji skóry już od 60 lat pomaga nam dbać o zdrowie skóry dzieci i osób dorosłych.

Innowacje

Marka Bepanthen od samego początku wykorzystywała najnowocześniejsze dostępne technologie i osiągnięcia w dziedzinie pielęgnacji skóry, opracowując innowacyjne składniki i produkty coraz skuteczniej gojące podrażnioną skórę.

Bepanthen Baby Maść Ochronna tworzy na powierzchni skóry przezroczystą warstwę umożliwiającą przenikanie powietrza, dzięki czemu skóra w trakcie procesu gojenia może swobodnie oddychać.

Bepanthen Baby Maść Ochronna spełnia „7 Złotych Standardów”

7 Złotych Standardów

„7 Złotych Standardów” idealnego produktu ochronnego przeciw odparzeniom pieluszkowym zostało stworzone przez panel ekspertów, aby wyodrębnić najważniejsze cechy i działanie produktu dla dzieci. Jest to prosta dla każdej mamy wskazówka przedstawiająca jakie standardy produkt powinien posiadać, aby swojemu dziecku zapewnić jak najbardziej optymalną i bezpieczną ochronę oraz leczenie.

Bepanthen Baby Maść Ochronna spełnia “7 Złotych Standardów” idealnego produktu zapobiegającego odparzeniom pieluszkowym. Jego optymalny skład pozwala wytworzyć na pupie Twojego maluszka przeźroczystą warstwę ochronną, która zapewnia optymalne nawilżenie i pozwala jej oddychać nawet pod szczelnie dopasowaną pieluchą. Ponadto, Bepanthen Baby Maść Ochronna wykazuje działanie profilaktyczne, pielęgnując i chroniąc skórę na co dzień. Poznaj 7 Złotych Standardów idealnego produktu dla ochrony pupy Twojego maleństwa.

* 7 złotych standardów idealnego produktu ochronnego przeciw odparzeniom pieluszkowym. ** Bakterie nie biorą udziału w zapoczątkowaniu odpieluszkowego zapalenia skóry (PZS), dlatego obecność substancji antyseptycznych nie jest potrzebna. Ich zastosowanie zaburza prawidłowe funkcjonowanie mikroflory skóry, która jest istotnym elementem jej mechanizmów ochronnych. Ponadto substancje antyseptyczne mogą wywołać także niekorzystne reakcje uczuleniowe czy podrażnienia.

Najczęściej zadawane pytania

Czym różni się Bepanthen Baby Maść Ochronna od Kremu Bepanthen Plus?

Bepanthen Baby Maść Ochronna jest kosmetykiem, zawarty w nim dekspantenol pielęgnuje i wspomaga naturalne procesy regeneracji skóry. Bepanthen Plus to lek zawierający oprócz dekspantenolu składnik antyseptyczny chlorheksedynę, który zapewnia ochronę przed zakażeniem wspomagając gojenie.

Gdzie można kupić produkty Bepanthen?

Produkty marki Bepanthen są dostępne w aptekach, sklepach, a także najlepszych drogeriach w całej Polsce.

Na rynku dostępnych jest wiele różnych produktów pod marką Bepanthen. Co je łączy?

Wszystkie produkty z serii Bepanthen posiadają w składzie tę samą substancję czynną: dekspantenol znany również jako prowitamina B5. Ze względu na zdolność wspomagania naturalnego procesu regeneracji skóry oraz właściwości nawilżające i wygładzające jest to wyjątkowo cenny składnik preparatów pielęgnacyjno-leczniczych.

Podobno w produktach do pielęgnacji skóry często w charakterze konserwantów wykorzystuje się szkodliwe dla zdrowia dziecka parabeny. Czy produkty z serii Bepanthen zawierają parabeny?

Nie. Żaden produkt z serii Bepanthen nie zawiera parabenów, zbędnych konserwantów, barwników ani innych substancji mogących wywoływać podrażnienia skóry.

W jaki sposób Bepanthen Baby Maść Ochronna łagodzi odparzenia pieluszkowe?

Bepanthen Baby Maść Ochronna chroni skórę niemowlęcia i wspiera procesy regeneracyjne skóry, działając na dwa sposoby:
1) Dzięki zawartości prowitaminy B5 wspomaga naturalny proces odbudowy wrażliwej skóry dziecka oraz sprawia, że jest ona miękka, elastyczna i odpowiednio nawilżona. Bepanthen Baby Maść Ochronna zatrzymuje wilgoć w wewnętrznych warstwach skóry, zapobiegając wysuszaniu i zapewniając delikatnej skórze dziecka optymalne warunki do regeneracji.
2) Bepanthen Baby Maść Ochronna tworzy na powierzchni skóry trwałą, przezroczystą i przepuszczalną dla powietrza warstwę ochronną, która zabezpiecza delikatną skórę niemowlęcia przed działaniem wilgoci i substancji drażniących. Formuła typu "woda w oleju" gwarantuje właściwy poziom odżywienia i nawilżenia niezbędny do utrzymania naturalnej bariery ochronnej skóry.