Skóra niemowląt

Co warto wiedzieć o skórze niemowląt

Skóra noworodków i niemowląt zachwyca aksamitną miękkością. Niestety jest przy tym niezwykle delikatna, a tym samym podatna na uszkodzenia i podrażnienia.

Skóra niemowlęcia jest o około 20 do 30 procent cieńsza od skóry osoby dorosłej, co sprawia, że jest wyjątkowo wrażliwa i wymaga szczególnie troskliwej pielęgnacji. Skórę małego dziecka można uszkodzić, nawet używając szorstkiego ręcznika.

Szczególną uwagę należy poświęcić pielęgnacji pupy niemowlęcia poniżej 12. miesiąca życia. To właśnie ta część ciała jest wyjątkowo narażona na podrażnienia, poprzez stały kontakt z moczem i kupkami, które ją podrażniają. Po ukończeniu roczku, pupa dziecka jest mniej podatna na podrażnienia, co nie znaczy, że można zaprzestać jej pielęgnacji. Ciągle trzeba pamiętać, aby była czysta i dobrze nawilżona.

Z myślą o Tobie dzięki współpracy z położnymi i lekarzami stworzyliśmy przewodnik o opiece nad Twoim Maleństwem Nareszcie Razem. Sprawdź i dowiedz się więcej.

Pielęgnacja skóry maluszka

Skóra niemowląt charakteryzuje się nieco wyższym odczynem pH, niż skóra osoby dorosłej. Jest niezwykle delikatna, co sprawia, że jest bardzo wrażliwa na działanie substancji chemicznych oraz drażniących enzymów znajdujących się w kupce maleństwa. Wybierając produkty do pielęgnacji skóry maluszka, warto unikać detergentów i silnie działających składników, które mogłyby powodować podrażnienia.

Zobacz jak pielęgnować pupę maluszka.

Najlepiej polegać na uznanych i wypróbowanych liniach kosmetyków dla niemowląt o udowodnionych właściwościach kojących, neutralizujących drażniace enzymy, bez dodatku substancji zapachowych, antyseptycznych, odkażających, barwników, czy konserwantów.

10 faktów o skórze noworodka

test 10 faktów o skórze noworodka

Ochrona skóry przed oparzeniami pieluszkowymi z Bepanthen Baby Maść Ochronna

Oczyszczaj skórę dziecka letnią wodą.

Najlepiej używać do tego celu czystej wody, stosując łagodne mydło wyłącznie do oczyszczenia skóry pupy ze śladów pozostałych po wypróżnieniu. Zbyt częsty kontakt z mydłem może zaburzać naturalne procesy regeneracyjne.

Przy każdej zmianie pieluszki stosuj maść ochronną przeciw odparzeniom, np. Bepanthen Baby Maść Ochronna.

Bepanthen Baby Maść Ochronna tworzy na powierzchni skóry przezroczystą, przepuszczalną dla powietrza warstwę, łatwą do nałożenia i usunięcia, która pielęgnuje skórę, jednocześnie pozwalając jej oddychać. Dzięki zawartości prowitaminy B5 maść przyspiesza naturalny proces regeneracji i odbudowy bariery ochronnej. Skład Bepanthen Baby Maść Ochronna opracowano z myślą o szczególnych potrzebach delikatnej skóry niemowląt, w związku z czym nie zawiera ona zbędnych substancji przyspiesza i barwników.

Bepanthen Baby Maść Ochronna spełnia 7 złotych standardów idealnego preparatu ochronnego przed odparzeniami.

Używaj odpowiednich chusteczek nawilżanych.

Unikaj chusteczek nasączanych środkiem myjącym z dodatkiem alkoholu lub substancji zapachowych. Jeśli zauważysz, że chusteczki oczyszczające podrażniają skórę maluszka, do momentu ustąpienia podrażnień do mycia pupy dziecka używaj miękkiego ręcznika papierowego lub myjki zmoczonej w czystej wodzie.

Pozwól skórze dziecka oddychać.

Poluzuj pieluchę, umożliwiając cyrkulację powietrza. Na czas drzemki zdejmuj maluchowi pieluszkę, odpowiednio zabezpieczając materac przed zmoczeniem. Dokładnie osuszona skóra jest mniej podatna na rozwój infekcji grzybiczej.

Bepanthen Bepanthen Baby - <br />na odparzenia dla niemowląt

Bepanthen® Bepanthen Baby -
na odparzenia dla niemowląt

REGENERACJA
Wspieranie naturalnych procesów regeneracyjnych przeciw odparzeniom pieluszkowym