Pielęgnacja suchych i podrażnionych oczu - Bepanthen Eye

Co powoduje suchość oczu?

Oczy są bardzo delikatnym narządem i może istnieć wiele powodów wystąpienia objawów tak zwanego suchego oka - od czynników zewnętrznych, takich jak zanieczyszczenie środowiska po zmiany hormonalne wewnątrz organizmu. Do najczęstszych przyczyn należą:

Czytaj więcej
  • czynniki środowiskowe, np. skrajne temperatury, które mogą wywołać suchość oczu ze względu na niską wilgotność powietrza;
  • zmniejszona wilgotność powietrza w wyniku centralnego ogrzewania lub niskich temperatur zimą;
  • podróżowanie pociągiem lub samolotem i długotrwała praca przy komputerze;
  • klimatyzacja, ponieważ wysusza powietrze, a jego zanieczyszczenie może dodatkowo spotęgować uczucie suchości;
  • zmiany hormonalne, np. menopauza lub ciąża;
  • choroby takie jak reumatyzm, niedoczynność tarczycy i cukrzyca;
  • stosowanie niektórych leków, między innymi pigułek antykoncepcyjnych i beta-blokerów.

Objawy suchości oczu

Suchość oczu może powodować dyskomfort i podrażnienie, dlatego trzeba działać szybko, aby zapobiec wystąpieniu bardziej dotkliwych objawów. Łagodniejsze dolegliwości obejmują uczucie zmęczenia oczu i piasku pod powiekami. Mogą się one jednak przerodzić w poważniejsze objawy, takie jak swędzenie, pieczenie i zapalenie. Niekiedy towarzyszy im wzmożone łzawienie, zaczerwienienie i nadwrażliwość na światło.

Zapobieganie suchości oczu

Ponieważ Twoje oczy są bardzo delikatne, wymagają ochrony przed suchością. Noszenie okularów korekcyjnych lub przeciwsłonecznych może uchronić je przed słońcem i wiatrem - potencjalnymi przyczynami suchości. Jeśli natomiast dolegliwości występują w zamkniętych pomieszczeniach, dobrze jest - w miarę możliwości - stosować nawilżacze powietrza. Pomóc może również picie dużych ilości płynów i spożywanie pokarmów bogatych w kwasy tłuszczowe omega 3 i omega 6. Aby uniknąć przesuszania, warto także zrezygnować z mocnego makijażu okolic oczu. Pracując przy komputerze powinno się patrzeć na ekran nieco z góry, z odległości około 50-80 cm, często mrugać i robić regularne przerwy. Również systematyczne stosowanie kropli do oczu Bepanthen pomaga zapobiec suchości oczu.

Ulga dla suchych oczu- krople do oczu Bepanthen

Krople do oczu Bepanthen przynoszą szybką ulgę wrażliwym, suchym oczom i redukują ich bolesność. Wyjątkowe połączenie dwóch składników czynnych - kwasu hialuronowego i prowitaminy B5 - sprawia, że krople do oczu Bepanthen są niezwykle skuteczne w łagodzeniu podrażnienia i stymulowaniu regeneracji uszkodzonej tkanki. Krople do oczu Bepanthen nie zawierają konserwantów i nadają się do stosowania przez użytkowników soczewek kontaktowych.

Bepanthen Eye

Bepanthen® Eye

Wyrób medyczny
Zabezpiecza, nawilża oraz tworzy warstwę ochronną na powierzchni oka.