Mama trojaczków

Sylwia Mama trojaczków

Kiedy jedno z moich trojaczków płacze, płaczą wszystkie. Lepiej więc nie dawać im do tego powodów. Dzięki stosowaniu Bepanthen Baby EXTRA Maść Ochronna przy każdym przewijaniu, moje dzieci mają o jeden pretekst do płaczu mniej.

Jak działa Bepanthen Baby Maść Ochronna?

Bepanthen Baby Maść Ochronna działa na dwa sposoby: chroni pupę dziecka przed wystąpieniem odparzeń pieluszkowych oraz wspomaga regenerację delikatnej skóry dziecka, w razie gdy one wystąpią.

1. Ochrona skóry przed odparzeniami Oczyszczona hipoalergiczna lanolina tworzy na skórze przezroczystą warstwę chroniącą przed czynnikami drażniącymi, jak wilgoć wewnątrz pieluszki. Bepanthen Baby Maść Ochronna nie ma negatywnego wpływu na naturalny proces parowania wody ze skóry.

2. Wspomaganie procesów regeneracyjnych Pantenol, zmieniając się po wniknięciu w skórę w witaminę B5, wspomaga naturalne procesy regeneracyjne. Pomaga utrzymać skórę odpowiednio nawilżoną, miękką i delikatną w dotyku.

Jak stosować Bepanthen Baby Maść Ochronna?

Cienką warstwę maści ochronnej Bepanthen Baby nałóż na czystą i suchą pupę swojego maleństwa przy każdej zmianie pieluszki. Maść ma przyjemną, nieklejącą konsystencję i łatwo daje się zmyć z powierzchni skóry. Po nałożeniu na skórę tworzy na niej przezroczystą warstwę. Dzięki temu możesz obserwować, jak skóra maleństwa wraca do doskonałej formy.

Jak stworzyć wyprawkę dla noworodka?

Narodziny dziecka to zawsze duże wyzwanie dla rodziców i otoczenia. Większość z przyszłych rodziców gubi się w sklepach z artykułami dziecięcymi i nie potrafi wybrać pomiędzy produktami koniecznymi a dobrowolnymi.(Jak się potem okazuje zbytecznymi).Bardzo cieszy mnie, że mogę Państwu pomóc w przygotowaniu pierwszej wyprawki dla Waszego maluszka.

Pierwsza sprawa do rozwiązania to uzyskanie informacji na temat wyprawki ze szpitala, w którym zamierzacie rodzić. W większości szpitali proponują aby zabrać ze sobą chusteczki nasączane, paczkę jednorazowych pieluszek ( najmniejszy rozmiar czyli 2,5- 5 kg. lub 3-6 kg. w zależności od firmy), 2- 3 pieluszki tetrowe i maść pielęgnacyjną przeznaczony dla dzieci od pierwszych dni życia np.: BEPANTHEN BABY MAŚĆ OCHRONNA.Szpital może zaproponować Państwu przygotowanie dodatkowo rożka dla maluszka i ubranek.

Ważne jest także bezpieczeństwo noworodka w czasie powrotu do domu dlatego większość szpitali zwraca szczególną uwagę na to czy macie Państwo specjalny fotelik odpowiedni do wagi małego pasażera. Ubranka dla noworodka wychodzącego ze szpitala powinny być dostosowane do pory roku i temperatury otoczenia. Proponuję nie kupować ubranek dla Waszego maluszka w najmniejszym rozmiarze czyli 52 cm. Dzieci bardzo szybko rosną i zdarza się, że zaraz po porodzie ubranka są za małe;).

Potrzebne będą:

koszulki, body, śpioszki, czapeczki bawełniane dodatkowo w zależności od pory roku czapki grubsze, kombinezon(zima, jesień), 2-3 kocyki, rożek lub specjalne śpiworki, pieluszki jednorazowe, pieluchy tetrowe, rękawiczki „ niedrapki ”, skarpeteczki.

Kosmetyki pielęgnacyjne dla waszego maleństwa powinny być przeznaczone do stosowania od pierwszych chwil życia dziecka.

Wybór jest naprawdę spory. Co może się przydać:Płyn do kąpieli, oliwka, preparat do pielęgnacji delikatnej skóry noworodka.

Pozostałe przydatne akcesoria:

Wanienka do kąpieli, przewijak, wózek, fotelik do samochodu, termometr, łóżeczko, pościel do łóżeczka, szczoteczka do włosów, obcinaczki do paznokci, butelka ze specjalnie profilowanym smoczkiem, termometr do pomiaru temperatury wody w trakcie kąpieli oraz smoczek ”uspokajacz”.

Młodej mamie przydać się może specjalny rogal do karmienia i laktator.Podsumowując, wyprawka w dużym stopniu zależy od tego co rodzice chcą i mogą kupić. Przedstawiona lista to spis podstawowych rzeczy przydatnych w pierwszym miesiącu życia dziecka. Państwo dowolnie ją rozszerzacie, a produkty dobieracie według własnych możliwości i chęci.

Czy podczas kąpieli niemowlaka można mu moczyć uszka? Mam na myśli wodę w uchu.

Kąpiel dla niemowlaka to w większości przypadków okazja do wspaniałej zabawy. Maluchy pluskają się z radością i zabierają do kąpieli ulubione zabawki. Zdarza się, że w trakcie zabawy maluch zachlapie sobie oczka lub woda dostanie się do uszu podczas mycia głowy. Nie ma powodów do obaw, przedostanie się wody do zewnętrznego przewodu słuchowego jest dla dziecka bezpieczne. Struktury ucha bardziej wrażliwe są głębiej położone i oddzielone są od świata zewnętrznego szczelną błoną bębenkową. Po kąpieli wystarczy delikatnie osuszyć uszy chłonnym ręcznikiem, nie zaleca się czyszczenia wnętrza uszu specjalnymi patyczkami.

Podane informacje dotyczą malucha zdrowego u którego nie obserwowano stanów zapalnych uszu czy wad przewodu słuchowego.

Pamiętaj, że podstawowym źródłem informacji dotyczących pielęgnacji Twojego maleństwa powinien być dla Ciebie lekarz lub położna, dlatego w razie jakichkolwiek wątpliwości i pytań nie wahaj się prosić o poradę.