Pediatra

Daria Pediatra, mama czwórki dzieci

Dzięki doświadczeniu w pracy Pediatry sprawdziłam, że Bepanthen Baby Maść Ochronna to najlepsza pielęgnacja przeciw odparzeniom. Zawsze rekomenduje Rodzicom jej stosowanie przy każdej zmianie pieluszki dziecka. W końcu wypróbowałam go na czwórce moich dzieci.

Pediatra

Jak rozpoznać pierwsze symptomy pojawiającego się odparzenia pieluszkowego?

Pierwszym objawem odparzenia pieluszkowego jest zaczerwienienie skóry. Występuje ono głównie na obszarze pod pieluchą, a skóra swędzi i piecze. Bolesność zwiększa się przy każdym bezpośrednim kontakcie z moczem lub mokrą pieluszką.

Jak skutecznie dbać o skórę dziecka, gdy pojawi się ryzyko odparzenia pieluszkowego?

Utrzymuj skórę w czystości. Myj dokładnie całą pupę przy każdej zmianie pieluszki. Jeśli pupa jest bardzo brudna, możesz ją zanurzyć w ciepłej wodzie z dodatkiem specjalnego płynu do kąpieli dla niemowląt o bardzo suchej skórze. Pielęgnuj skórę. Zabezpieczaj nadal skórę Bepanthen Baby EXTRA Maścią Ochronną – pantenol zawarty w maści, zmieniając się po wniknięciu w skórę w witaminę B5, wspomaga procesy regeneracyjne. Bądź delikatna. Chusteczki do mycia skóry dzieci są czasami zbyt szorstkie dla niemowląt z bolącą i nadwrażliwą skórą. Spróbuj zamiast tego użyć wacika i ciepłej wody. Jeżeli rozwinie się odparzenie, skontaktuj się z lekarzem.

Mam pytanie, czy istnieje jakaś granica wiekowa, do jakiego czasu można stosować Bepanthen Baby EXTRA Maść Ochronną? Czy dłuższe stosowanie może zaszkodzić dziecku ??

Bepanthen Baby EXTRA Maść Ochronna jest kosmetykiem pielęgnacyjnym i nie ma żadnej granicy wiekowej dla jej stosowania. Może być stosowana od pierwszych dni życia, również u dzieci przedwcześnie urodzonych, a także u osób dorosłych. Nie ma żadnych ograniczeń dotyczących długości stosowania produktu.

Pamiętaj, że podstawowym źródłem informacji dotyczących pielęgnacji Twojego maleństwa powinien być dla Ciebie lekarz lub położna, dlatego w razie jakichkolwiek wątpliwości i pytań, nie wahaj się prosić o poradę.