Położna

Agnieszka,Położna, mama dwójki dzieci.

Odparzenia mogą popsuć humor nawet najbardziej pogodnemu dziecku, dlatego od zawsze stosuję Bepanthen® Baby Maść Ochronna. Zarówno w pracy w szpitalu, jaki w domu – za każdym razem, gdy przewijam moje maluszki.

Położna

Jak skutecznie chronić maleństwa przed odparzeniami pieluszkowymi?

Skóra Twojego dziecka jest bardzo chłonna i delikatna. Potrzebuje bezpiecznego produktu, który będzie ją chronić przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Bepanthen Baby EXTRA Maść Ochronna jest tak delikatna, że może być stosowana nawet na najbardziej wrażliwą skórę przy każdej zmianie pieluszki, także u przedwcześnie urodzonych dzieci. Nie zawiera ona żadnych konserwantów, barwników, środków zapachowych, ani dezynfekujących. Bepanthen Baby EXTRA Maść Ochronna zabezpiecza skórę przed szkodliwym wpływem wilgoci, a także wspiera procesy regeneracyjne.

Witam, obecnie używam u swojego synka maści ochronnej Bepanthen Baby EXTRA Maść Ochronna. Skórę dziecka smaruję przy każdej zmianie pieluszki. I tu pojawia się pytanie: czy dobrze robię? Niektóre koleżanki, mające starsze dzieci, mówią, że powinno się smarować pupę dziecka tylko, gdy coś nas zaniepokoi, jest zaczerwieniona itp. Kto ma rację?

Bepanthen Baby EXTRA Maść Ochronną można stosować przy każdej zmianie pieluszki w celu pielęgnacji skóry oraz oddzielenia jej od szkodliwego wpływu moczu i kału. Pomoże to w zapobieganiu odparzeniom i podrażnieniom. Dzięki specjalnej formule, Bepanthen Baby EXTRA Maść Ochronna zapewnia ochronę przed szkodliwym wpływem zawartości pieluszki, nie zaburzając przy tym naturalnych procesów „oddychania” skóry (zachodzącej stale dyfuzji wody z głębszych warstw skóry oraz jej parowania przez naskórek). Dzięki temu Bepanthen Baby EXTRA Maść Ochronna pielęgnuje, bez ryzyka przewodnienia skóry.

Witam, nie mogę odzwyczaić synka od zasypiania przy piersi. Dodam, że smoczka nie toleruje od urodzenia, w żadnej postaci, ani jako uspokajacza, ani do butelki. Jak w bezpieczny sposób mogę to zrobić?

Poczucie bezpieczeństwa jest ważne dla każdego z nas. Noworodkowi odruch ssania daje poczucie bliskości, czułości i co najważniejsze – bezpieczeństwa. Przez 9 miesięcy mama i dziecko byli jednością, więc dziecko w dalszym ciągu pragnie takiej bliskości i kontaktu. U dzieci najsilniejszy odruch ssania utrzymuje się do ok. 3-4 miesiąca życia, zaś po tym czasie odruch ten stopniowo zanika i dziecko ssie kiedy jest głodne, przestraszone lub zmęczone. Istnieje grupa dzieci, którym ssanie piersi daje tyle przyjemności, że nie są w stanie z niej zrezygnować i na różne sposoby starają się wymóc na mamie zasypianie w towarzystwie jej piersi. Każde dziecko to wielka indywidualność i nie wszystkie opisywane metody „oduczania” malucha od zasypiania przy piersi, może Pani zastosować u swojego malucha. Są dzieci u których zadziała metoda odwracania uwagi, usypiania przez ojca dziecka, czy próba zastąpienia piersi smoczkiem. W Pani przypadku mamy chyba do czynienia z maluchem który dobrze wie czego chce i łatwo się nie podda. Niestety nie mam informacji o tym w jakim wieku jest pani dziecko, więc trudno mi doradzić jaka metoda może zadziałać. U starszych dzieci czasami wystarczy rozmowa, zaproponowanie przeczytania ciekawej bajki lub zamiana piersi na pluszowego przyjaciela. Zdarza się, że rodzice wypróbowują wszelkie możliwe sposoby – bezskutecznie, a potem z dnia na dzień bez żadnych starań, maluch sam rezygnuje z piersi. Nie ma reguł, ale potrzeba dużo cierpliwości i samozaparcia ze strony mamy, bo maluch potrafi głośno i dobitnie upomnieć się o swoje i czasami tylko jej determinacja gwarantuje sukces. Nie należy także zapominać o indywidualnej potrzebie kontaktu dziecka z matką. Spotykamy dzieci, które ciągle trzymają się mamy jako gwaranta bezpieczeństwa, ale również i bardziej samodzielne, ciekawe świata, które potrzebują bliskości tylko w określonych sytuacjach.

Życzę dużo cierpliwości i radości wynikającej z rodzicielstwa.

Pamiętaj, że podstawowym źródłem informacji dotyczących pielęgnacji Twojego maleństwa powinien być dla Ciebie lekarz lub położna, dlatego w razie jakichkolwiek wątpliwości i pytań, nie wahaj się prosić o poradę.