Parent applying plaster to child's foot

Leczenie ran

W świecie idealnym, wypadki się nie zdarzają , ale rzeczywistość wygląda tak, że skaleczenia, otarcia, a nawet oparzenia są częścią codziennego życia. Dowiedz się więcej tutaj, aby poznać różne rodzaje drobnych ran i jak prawidłowo je traktować.

Czym są niewielkie rany?

Nasza skóra jest szczególnym organem. Stanowi barierę ochronną przeciwdziałającą uszkodzeniom i ma niewiarygodną zdolność gojenia się. Skaleczenia mogą jednak sprawić, że będzie podatna na infekcje i może potrzebować wsparcia w postaci produktów antyseptycznych, takich jak krem na rany.

Dowiedz się więcej

Jak leczyć skaleczenia i niewielkie rany?

Wypadki zdarzają się każdemu. Nawet niewielkie rany, takie jak skaleczenia czy zdarta skóra, warto traktować poważnie i odpowiednio je opatrywać.

Dowiedz się więcej

Bepanthen Plus®(Dexpanthenolum + Chlorhexidini hydrochloridum), (50 mg + 5 mg)/g, krem.

Wskazania: leczenie i odkażanie powierzchniowych ran różnego rodzaju, gdy istnieje ryzyko zakażenia, (np: zadrapania, skaleczenia, otarcia, pęknięcia skóry, oparzenia, odparzenia, zapalenia skóry).
Leczenie ran po małych zabiegach chirurgicznych.
Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Nie stosować w przypadku przerwania błony bębenkowej.
Podmiot odpowiedzialny: Bayer Sp. z o.o., Al. Jerozolimskie 158, 02-326 Warszawa, tel. (22) 5723500, fax (22) 5723850, www.bayer.com.pl

V2/17/12/2008/MM