Bepanthen Baby - maść ochronna - skład | Bepanthen

Bepanthen Baby. Skład, który ma znaczenie

Skład ma znaczenie - 9 standardów, które spełnia Bepanthen Baby

Drodzy rodzice, skład ma duże znaczenie. Kompletując wyprawkę dla swojego dziecka chcemy, aby było pielęgnowane najlepszymi i sprawdzonymi kosmetykami, których skład nie zaburzy funkcjonowaniu delikatnej skóry dziecka. Dlatego marka Bepanthen wyszła naprzeciw oczekiwaniom i spełnia światowe normy.

Do pielęgnacji pośladków niemowlęcia przed odparzeniami polecam maść ochronną Bepanthen Baby, której skład jest dostosowany dla skóry dziecka od pierwszego dnia życia. Jako położna z wieloletnim doświadczeniem wiem, ile problemów sprawia pielęgnacja już odparzonych pośladków. Dlatego przygotowując i kompletując wyprawkę przed porodem polecam pacjentkom sprawdzone kosmetyki, z którymi pracuje od lat. 

Niemowlę o jasnych włosach siedzące na łóżku.

Zalecam, aby pacjentki czytały ulotki, dokładnie sprawdzały skład kosmetyków do pielęgnacji, aby nie podrażniały delikatnej skóry maluszka. Wiadomo, że w ciągu doby noworodkowi zmienimy kilkanaście pieluszek, więc ważne jest jak i czym zabezpieczymy pośladki dziecka przed odparzeniami. Stosując regularnie maść ochronną przy każdej zmianie pieluszki chronimy skórę przed drażniącymi czynnikami oraz wspieramy jej naturalne procesy regeneracyjne.

Maść Bepanthen Baby spełnia 9 międzynarodowych standardów:

  • Zapewnia wyłącznie składniki o udokumentowanym bezpieczeństwie i korzyściach dla skóry
  • Nie zawiera składników potencjalnie uczulających takich jak składniki zapachowe
  • Wspomaga naturalne funkcje ochronne skóry
  • Nie zawiera zbędnych składników
  • Nie zawiera konserwantów i składników antyseptycznych
  • Zapewnia optymalny poziom nawilżenia skóry
  • Nie zawiera składników potencjalnie toksycznych
  • Jest przyjemna w użyciu
  • Udowodniona klinicznie skuteczność i bezpieczeństwo w stosowaniu u dzieci
Zbliżenie dłoni kobiety łaskoczącej brzuszek niemowlęcia leżącego na plecach.

Maść ochronna Bepanthen Baby nie zawiera konserwantów i składników antyseptycznych takich jak tlenek cynku, który może zaburzać naturalną mikroflorę skóry. Produkt zawiera prowitaminę B5, która wspiera naturalne procesy regeneracyjne, a także lanolinę tworzącą na skórze oddychającą barierę ochronną. Bepanthen Baby to również pielęgnacja brodawek sutkowych w okresie karmienia piersią. Jeżeli pozostałości maści widoczne są na brodawkach przed kolejnym karmieniem, zaleca się ich usunięcie.

Pracując codziennie w środowisku odwiedzam noworodki. Ważne jest dla mnie, aby podpowiedzieć rodzicom jak prawidłowo pielęgnować pośladki dziecka odpowiednią maścią. Przy kolejnych wizytach miło mi patrzeć na uśmiechnięte mamy nie martwiące się o odparzone pośladki ich maluszków.

Opracowane na podstawie:

  1. Atherton et al.: Irritant diaper dermatitis: best practice management; SelfCare 2015; 6(S1): 1–11.

Autor: Marta Siemińska położna środowiskowo-rodzinna

Marta Siemińska położna środowiskowo-rodzinna

Marta Siemińska - z zawodem położnej związana jestem od 23 lat. Przez wiele lat miałam możliwość zgłębiana swojej wiedzy w dziedzinie położnictwa i ginekologii. Uważam, że praca położnej to pasja, powołanie zaangażowanie i oddanie cząstki siebie dla innych. 

Obecnie pracuje w poradni położniczo-ginekologicznej, również jako położna środowiskowo-rodzinna. Obejmuje opieką pacjentki w ciąży oraz mamy po porodzie i noworodki. Zajmuje się również profilaktyką raka szyjki macicy oraz pobieram badania cytologiczne.

Image