Atopowe zapalenie skóry - pielęgnacja na co dzień

Smarowanie maścią egzemy na dłoni

Atopowe zapalenie skóry (AZS) u dzieci i niemowląt?

Atopowe Zapalenie Skóry (AZS) jest chorobą występującą w każdym wieku, choć zdecydowanie najczęściej notuje się ją u niemowląt i dzieci. Według szacunków organizacji zdrowotnych na świecie na AZS choruje około 20% dzieci i od 1% do 3% osób dorosłych. Jest to schorzenie uznawane za jeden z najpoważniejszych problemów dermatologiczno-alergicznych.

Dowiedz się więcej

Roześmiane dziewczynki bawią się na dworze

Atopowe zapalenie skóry u dorosłych - jak łagodzić skórę z AZS?

Atopowe zapalenie skóry (AZS) lub tzw. egzema jest przewlekłą chorobą zapalną skóry przebiegającą ze świądem. W Polsce średnio 4-6,5% osób populacji ma zdiagnozowane AZS, przy czym wyższy odsetek dotyczy kobiet. Częściej dotyczy dzieci, ale jest również chorobą dorosłych (w Polsce: ok. 5% dzieci w wieku 6-7 lat vs. 3% dorosłych).

Dowiedz się więcej

Smarowanie maścią egzemy na dłoni

Czy się różni wrażliwa skóra od skóry atopowej?

Dowiedz się czym różni się skóra atopowa od skóry wrażliwej. Każda z nich potrzebuje innej pielęgnacji.

Kobieta dotyka zdrowej skóry

Czym są Prebiotyki i Probiotyki? Zastosowanie prebiotyków w pielęgnacji skóry

Przedrostek pro- lub pre- stanowi ogromną różnicę, gdy mowa o dobroczynnych bakteriach zasiedlających nasz organizm. Pro biotyki to żywe organizmy, które podawane w określonej ilości wywierają pozytywny efekt zdrowotny na gospodarza. Z kolei prebiotyki - w uproszczeniu - stanowią „pokarm” dla korzystnych bakterii. Prebiotyki są składnikami, które mają dobry wpływ poprzez selektywną stymulację wzrostu jednego lub ograniczonej liczby gatunków bakterii, potencjalnie wpływających korzystnie na zdrowie gospodarza.

Smarowanie maścią egzemy na dłoni

AZS: Jak wykonać bezpieczny makijaż?

Do niedawna atopowe zapalenie skóry wykluczało używanie kosmetyków kolorowych. Dziś producenci dbają o potrzeby także kobiet o bardzo wrażliwej skórze, w tym tych z AZS. Jakich kosmetyków używać, a o których na pewno zapomnieć?

Uśmiechnięta młoda kobieta z delikatnym makijażem

Atopowe zapalenie skóry: Jak dbać o skórę wrażliwą na co dzień?

Dobór ubrania, aktywności fizyczna, dobór kosmetyków czy opalanie. Sprawdź jak dbać o skórę skłonną do atopii na co dzień.

Drapanie skóry na łopatce

Jak oczyszczać skórę z AZS?

Oczyszczanie skóry jest jednym z codziennych rytuałów. W przypadku skóry z AZS szczególnie warto zadbać o ten element pielęgnacji naszej skóry.

Mycie rąk pod bieżącą wodą

Przewlekły stres

Każdego dnia narażeni jesteśmy na silne napięcia nerwowe będące naturalną reakcją organizmu na trudne i stresujące sytuacje. W większości przypadków mają one na nas pozytywny i mobilizujący wpływ, ale jeżeli się przedłużają mogą wpływać na kondycję Twojej skóry.

Młoda kobieta dotyka dłońmi skroni z powodu bólu głowy

Witaminy i składniki mineralne, które poprawią stan skóry

Zbilansowana dieta i prawidłowa suplementacja nie tylko odżywiają nasze ciało od wewnątrz i regulują najważniejsze funkcje życiowe organizmu, ale także wpływają pozytywnie na strukturę naszych tkanek.

Dziewczynka pomaga w zakupach