Działanie Bepanthen Baby 

Mama przytula niemowlę chronione przed odparzeniami maścią Bepanthen Baby

Pomaga chronić skórę

Głęboko wierzymy, że uśmiech każdego Maluszka dla jego Mamy jest bezcenny. Dlatego wspieramy Mamy, by wspólnych chwil nie zaprzątały prozaiczne problemy. Stosując odpowiednie produkty do pielęgnacji delikatnej skóry dziecka możemy zapobiegać odparzeniom pieluszkowym by wyeliminować chociaż jeden powód do płaczu.

Skóra niemowląt ma naturalną barierę, która pomaga chronić ją przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Niestety pieluszka i jej zawartość naruszają ją, narażając skórę dziecka na podrażnienia. Produkt Bepanthen Baby zawiera lanolinę i prowitaminę B5 wspierającą naturalne procesy regeneracyjne skóry, pomagającą wzmacniać jej naturalną barierę ochronną i chroniącą przed podrażnieniami.

Mama całuje uśmiechnięte niemowlę chronione przed odparzeniami maścią Bepanthen Baby

Zapewnia optymalny poziom nawilżenia

Chroniąc przed odparzeniami często stosujemy popularne preparaty z tlenkiem cynku lub innymi składnikami, które mogą wysuszać skórę. Wywołuje to uczucie dyskomfortu i zwiększa ryzyko otarć i podrażnień. Produkt Bepanthen Baby nie narusza naturalnej równowagi wodnej skóry, dzięki czemu pomaga zachować optymalny poziom jej nawilżenia, a przezroczysta warstwa ochronna zmniejsza podatność skóry na otarcia.

Radosna mama z uśmiechniętym niemowlęciem chronionym przed odparzeniami maścią Bepanthen Baby

Ochrona przed podrażnieniami

Pieluszka tworzy bardzo niekorzystne środowisko dla pupy dziecka. Długotrwały kontakt z moczem i kupką, oraz wysoka wilgotność działają drażniąco na skórę dziecka. Stosuje się więc preparaty tworzące warstwę ochronną przed szkodliwym działaniem zawartości pieluszki. Niestety, niektóre preparaty stosowane w tym celu, trudno rozprowadzają się na skórze, powodując dodatkowe otarcia i podrażnienia. Produkt Bepanthen Baby to maść, która dzięki tłustej i miękkiej konsystencji łatwo się rozprowadza i zmniejsza tarcie pieluszki o skórę maleństwa. Nie zawiera konserwantów, barwników i substancji zapachowych. Maść tworzy na powierzchni skóry odporną na zmywanie, przezroczystą i przepuszczalną dla powietrza warstwę ochronną, która zabezpiecza delikatną skórę niemowlęcia przed działaniem wilgoci i substancji drażniących, a także minimalizuje ryzyko otarć.

Mama przytula niemowlę chronione przed odparzeniami maścią Bepanthen Baby

Sprawdzona formuła

Poszukując preparatów pielęgnacyjnych dla siebie zwracasz uwagę, czy nie mają w składzie substancji takich jak konserwanty, czy barwniki. Dlaczego miałabyś je aplikować na delikatną skórę Twojego maluszka? Skóra niemowlęcia jest o około 20 do 30 procent cieńsza od skóry osoby dorosłej, co sprawia, że jest wyjątkowo wrażliwa i wymaga szczególnie troskliwej pielęgnacji. Maść ochronna Bepanthen Baby nie zawiera konserwantów, aromatów, barwników i składników antyseptycznych.

Mama przytula niemowlę chronione przed odparzeniami maścią Bepanthen Baby

Dba o mamę

Wiemy, jak ważne jest karmienie piersią. Wiele Mam chce jak najdłużej karmić swoje maleństwo. Niestety codzienne karmienie, zwłaszcza, gdy dziecko zaczyna ząbkować, często sprawia, że sutki pękają, są opuchnięte i podrażnione, przez co ten piękny akt zamienia się w bolesny obowiązek. Możesz chronić się przed wystąpieniem podrażnień stosując maść ochronną Bepanthen Baby po każdym karmieniu. Jeżeli pozostałości maści widoczne są na brodawkach przed kolejnym karmieniem, zaleca się ich usunięcie. Delikatny skład maści Bepanthen Baby łatwo się rozprowadza i wspomaga regenerację podrażnionych sutków przez cały okres karmienia piersią.