Rubbing cream onto eczema sufferer's hand

Egzema

Świąd i zaczerwienienie skóry to objawy, które towarzyszą Egzemie i Atopowemu zapaleniu skóry. Wszystko to może poważnie wpływać na Twoje życie. Dowiedz się więcej na temat egzemy tutaj!

Egzema

Egzema , charakteryzująca się zapaleniem, suchością, swędzeniem lub zaczerwienieniem na powierzchni skóry, może dotyczyć osób w każdym wieku.

Objawy

Objawy egzemy różnią się między niemowlętami, dziećmi, dorosłymi i osobami starszymi.

Więcej informacji

Leczenie

Egzema może być trudna w leczeniu, ale jest wiele sposobów, które możesz spróbować.

Więcej informacji

Zapobieganie

Chociaż genetyka odgrywa dużą rolę w wyprysku, nadal można wykonać wiele kroków, aby zapobiec jej powstawaniu.

Więcej informacji

5 zabiegów, które pomogą maluszkowi z AZS

Atopowe zapalenie skóry (AZS) to choroba, która potrafi znacząco utrudnić życie niemowlęcia i małego dziecka. Dlatego AZS wymusza na chorych specjalny tryb życia.

Dowiedz się więcej

AZS u dzieci

Jak pokazują badania atopowe zaplaenie skóry dotyczy najczęściej dzieci. Jest to schorzenie uznawane za jeden z najpoważniejszych problemów dermatologiczno-alergicznych.

Dowiedz się więcej

AZS u dzieci: Co robić, kiedy skóra swędzi

Uporczywe swędzenie, rumień, nadmierne wysuszenie skóry mogą świadczyć o występowaniu AZS - Atopowego Zapalenia Skóry. Pielęgnacja skóry z AZS: nawilżenie, ochrona, regeneracja.

Dowiedz się więcej

AZS, trądzik różowaty, inne alergie skórne

Zaczerwienienia, krosty, uczucie świądu i pieczenia – objawy atopowego zapalenia skóry, trądziku różowatego i alergii kontaktowych mogą być bardzo podobne. Jak zatem odróżnić te trzy choroby?

Dowiedz się więcej

AZS: Jak wykonać bezpieczny makijaż

Do niedawna atopowe zapalenie skóry wykluczało używanie kosmetyków kolorowych. Dziś producenci dbają o potrzeby także kobiet o bardzo wrażliwej skórze, w tym tych z AZS. Jakich kosmetyków używać, a o których na pewno zapomnieć?

Dowiedz się więcej

Atopowe Zapalenie Skóry: Czy mężczyźni są nim zagrożeni?

Atopowe zapalenie skóry jest przewlekłą, przebiegającą z okresami zaostrzeń i remisji, zapalną dermatozą skóry. Egzemą zagrożeni są zarówno mężczyźni jak i kobiety, choć w przypadku mężczyzn objawy występują nieco rzadziej. Nie znaczy to, że mężczyźni nie są narażeni.

Dowiedz się więcej

Atopowe Zapalenie Skóry: Jak dbać o skórę wrażliwą na co dzień?

Dobór ubrania, aktywności fizyczna, dobór kosmetyków czy opalanie. Sprawdź jak dbać o skórę skłonną do atopii na co dzień.

Dowiedz się więcej

Atopowe zapalenie skóry a łojotokowe zapalenie skóry

Atopowe zapalenie skóry i wyprysk łojotokowy to dwie najczęstsze choroby wypryskowe u niemowląt. Sprawdź jak je odróżnić.

Dowiedz się więcej

Atopowe zapalenie skóry u dorosłych - jak łagodzić skórę z AZS?

Atopowe zapalenie skóry (AZS) lub tzw. egzema jest przewlekłą chorobą zapalną skóry przebiegającą ze świądem. W Polsce średnio 4-6,5% osób populacji ma zdiagnozowane AZS, przy czym wyższy odsetek dotyczy kobiet.3 Częściej dotyczy dzieci, ale jest również chorobą dorosłych (w Polsce: ok. 5% dzieci w wieku 6-7 lat vs. 3% dorosłych).

Dowiedz się więcej

Atopowe zapalenie skóry u dzieci: Fakty i mity

Atopowe zapalenie skóry jest przewlekłą i nawrotową dermatozą zapalną, której towarzyszy znaczny świąd i charakterystyczny obraz zmian skórnych. Obalamy mity związane z tą chorobą.

Dowiedz się więcej

Atopowe zapalenie skóry: Co zaostrza objawy?

Przewlekłe choroby skóry, uczulenia i alergie to prawdziwa plaga naszych czasów. Sprawdź skąd się bierze AZS i co może zaostrzać chorobę!

Dowiedz się więcej

Atopowe zapalenie skóry: Jak je leczyć?

AZS to choroba cywilizacyjna coraz częściej rozpoznawana u dzieci. Przyczyny jej występowania nadal nie są do końca poznane. Z tego względu jej leczenie głównie skupia się na łagodzeniu objawów. Jak to skutecznie robić?

Dowiedz się więcej

Czym się różni wrażliwa skóra od skóry atopowej?

Dowiedz się czym różni się skóra atopowa od skóry wrażliwej. Każda z nich potrzebuje innej pielęgnacji.

Dowiedz się więcej

Czym są Prebiotyki i Probiotyki? Zastosowanie prebiotyków w pielęgnacji skóry

Przedrostek pro- lub pre- stanowi ogromną różnicę, gdy mowa o dobroczynnych bakteriach zasiedlających nasz organizm. Pro biotyki to żywe organizmy, które podawane w określonej ilości wywierają pozytywny efekt zdrowotny na gospodarza. Z kolei prebiotyki - w uproszczeniu - stanowią „pokarm” dla korzystnych bakterii. Prebiotyki są składnikami, które mają dobry wpływ poprzez selektywną stymulację wzrostu jednego lub ograniczonej liczby gatunków bakterii, potencjalnie wpływających korzystnie na zdrowie gospodarza.

Dowiedz się więcej

Jak dbać o atopową skórę dziecka jesienią, zimą i latem

Atopowe zapalenie skóry jest przewlekłą, zapalną chorobą skóry. Przebiega z okresami zaostrzeń i remisji. Sprawdź jak pielęgnować skórę z egzemą w zależności od pory roku

Dowiedz się więcej

Jak oczyszczać skórę z AZS?

Oczyszczanie skóry jest jednym z codziennych rytuałów. W przypadku skóry z AZS szczególnie warto zadbać o ten element pielęgnacji naszej skóry.

Dowiedz się więcej

Leczenie AZS: Co powinieneś wiedzieć?

Geny, styl życia, stres, czynniki zewnętrzne – czynników, mających wpływ na przebieg atopowego zapalenia skóry jest tak dużo, że szanse na opracowanie leku, pozwalającego na całkowitą eliminację choroby są znikome. Dlatego dziś leczenie AZS koncentruje się głównie na minimalizacji jego objawów i poprawie jakości życia chorego.

Dowiedz się więcej

Przewlekły stres

Każdego dnia narażeni jesteśmy na silne napięcia nerwowe będące naturalną reakcją organizmu na trudne i stresujące sytuacje. W większości przypadków mają one na nas pozytywny i mobilizujący wpływ, ale jeżeli się przedłużają mogą wpływać na kondycję Twojej skóry.

Dowiedz się więcej

Witaminy i składniki mineralne, które poprawią stan skóry

Zbilansowana dieta i prawidłowa suplementacja nie tylko odżywiają nasze ciało od wewnątrz i regulują najważniejsze funkcje życiowe organizmu, ale także wpływają pozytywnie na strukturę naszych tkanek.

Dowiedz się więcej

Świąd skóry: czym jest, jakie są objawy i leczenie w perspektywie AZS?

W przebiegu atopowego zapalenia skóry, intensywny świąd jest cechą charakterystyczną i kluczową. Swędzenie to nieprzyjemne uczucie, które powoduje chęć drapania się. Wpływa ono w znacznym stopniu na jakość życia, nie tylko osoby dotkniętej tą chorobą, ale także bliskich.

Dowiedz się więcej